Grupa PGE to przede wszystkim elektrownie, elektrociepłownie, wiatraki i sieci dystrybucyjne, warto jednak przypomnieć, że posiadamy również swoją górę. Góra Kamieńsk powstała z 1,4 mld m3 nadkładu, czyli ziemi wydobytej podczas odsłaniania pokładów węgla brunatnego z odkrywki w Kopalni Bełchatów, należącej do PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna, jednej z kluczowych spółek Grupy PGE. Mierzy 395 m n.p.m. i jest to najwyższe wzniesienie w środkowej Polsce. – Usypanie Góry Kamieńsk to przykład, że po zakończonym wydobyciu węgla brunatnego można w sposób zrównoważony przywrócić teren zarówno przyrodzie, jak również lokalnej społeczności. Jest wyrazem odpowiedzialnego społecznie podejścia PGE do prowadzonego biznesu.

W ośrodku narciarskim na Górze Kamieńsk są trzy trasy zjazdowe, z czego najdłuższa ma 760 metrów. Cały stok jest oświetlony, sztucznie naśnieżany oraz ratrakowany. Do dyspozycji gości pozostaje zaplecze gastronomiczne, szkółka narciarska, wypożyczalnia i serwis. Nad bezpieczeństwem czuwają ratownicy Beskidzkiej Grupy Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Ośrodek jest czynny od 9.00 do 21.00. Wszelkie informacje dotyczące aktualnych warunków narciarskich są dostępne na stronie internetowej Góry Kamieńsk

Góra Kamieńsk jest warta odwiedzenia o każdej porze roku. Na jej zboczach znajduje się ponad 40 kilometrów ścieżek rowerowych, które powstały dzięki współpracy Kopalni Węgla Brunatnego Bełchatów oraz Dyrekcji Lasów Państwowych. Miłośnicy jazdy na rowerach mogą korzystać z tras zjazdowych po zboczach zwałowiska. Można także wybrać się na wycieczkę rowerową wokół góry. Latem ogromną popularnością cieszy się także 620-metrowy grawitacyjny tor saneczkowy (35 pojazdów na torach). Z inicjatywy PGE Polskiej Grupy Energetycznej na Górze Kamieńsk powstała również farma wiatrowa, która produkuje energię dla około 6 tys. gospodarstw. Park Wiatrowy Kamieńsk składa się z 15 turbin o mocy 2 MW każda.

Serdecznie zapraszamy!

gkpge_site