Jako największy wytwórca energii elektrycznej w kraju czujemy się odpowiedzialni za minimalizowanie naszego wpływ na otoczenie. Jest to jeden z głównych celów naszej strategii biznesowej. Naszym klientom zapewniamy energię pochodzącą z różnych źródeł oraz dbamy o bezpieczeństwo dostaw.

Opracowaliśmy program zarządzania systemami ciepłowniczymi w małych i średnich miejscowościach we współpracy z samorządami, którego głównymi zadaniami są poprawa jakości powietrza w polskich miastach oraz wzrost zysków z regulowanej działalności.

W ramach realizacji tego programu zaoferujemy samorządom, spółdzielniom mieszkaniowym oraz średniej wielkości przedsiębiorstwom nowe, kompleksowe usługi dotyczące wspólnych inwestycji w instalacje ciepłownicze.

Na przełomie czerwca i lipca podpisaliśmy dwa listy intencyjne w tym zakresie. Pierwszy z leżącym na Mazowszu miastem Pionki oraz lokalnym, wytwórcą i dystrybutorem ciepła – Przedsiębiorstwem Wodno-Kanalizacyjno-Ciepłowniczym w Pionkach. Drugi natomiast z małopolskim miastem Wolbrom i Wolbromską Spółdzielnią Mieszkaniową. Głównym celem nawiązanej współpracy jest kompleksowe zabezpieczenie potrzeb cieplnych obu miast.

Polski rynek ciepła jest jednym ze strategicznych kierunków rozwoju Grupy PGE. Wkrótce ma nastąpić przejęcie przez PGE aktywów francuskiego EDF w Polsce, w tym 8 elektrociepłowni i blisko 400 km sieci ciepłowniczych w 4 różnych miastach, co pozwoli nam ugruntować pozycję lidera na rynku elektroenergetycznym oraz zostać największym dostawcą ciepła systemowego.  

gkpge_site